Almanca Ev Tanıtmak

Almanca ev nasıl tanıtılır örnek cümleler ile Türkçe - Almanca olarak aşağıda verilmiştir.

Hallo, dies ist mein Haus. Mein Haus hat 2 Stockwerke und 5 Zimmer. Im Erdgeschoss gibt es einen geräumigen Bereich, der aus einem Wohnzimmer, einer Küche und einem Gästebad besteht. Im Wohnzimmer gibt es ein bequemes Sofa und einen Fernseher, in der Küche stehen ein Kühlschrank, ein Herd, ein Backofen und eine Mikrowelle sowie andere grundlegende Werkzeuge zur Verfügung.

Merhaba, bu benim evim. Evim 2 katlı ve 5 odaya sahip. İlk kat, oturma odası, mutfak ve bir misafir tuvaletiyle birlikte oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Oturma odasında rahat bir koltuk ve TV var, mutfakta ise buzdolabı, ocak, fırın ve mikrodalga fırın gibi temel aletler mevcut.

Im Obergeschoss gibt es 3 Schlafzimmer, ein Badezimmer und ein Arbeitszimmer. Ein Schlafzimmer verfügt über ein Doppelbett und die anderen beiden haben jeweils ein Einzelbett. In jedem Zimmer gibt es Schränke und bequeme Stühle.

İkinci katta, 3 yatak odası, bir banyo ve bir çalışma odası var. Yatak odalarından birinde çift kişilik bir yatak, diğer ikisinde ise tek kişilik yataklar var. Her odada dolaplar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz eklenmiştir. Almanca Öğretmenim Katkıda Bulunduğunuz için teşekkürler.

Pages